Technologia

TECHNOLOGIA WYKONANIA BUDYNKÓW W ZABUDOWIE SZEREGOWEJ ETAP II

Fundamenty: posadowienie budynku na gruntach rodzimych poniżej strefy przemarzania, wykonane jako monolityczne żelbetowe - ławy i stopy fundamentowe z betonu B20 (stal: A-III (RB500W, 34GS) żebrowana – zbrojenie główne, A-I (St3SX-b) gładka – strzemiona.
Ściana fundamentowa wykonana z bloczków betonowych klasy M20. Izolacja pozioma przeciwwilgociowa oraz izolacja pionowa przeciwwilgociowa i termiczna.

Posadzki parteru: zagęszczony piasek/pospółka Id=0,95- ok. 40cm , beton B15 gr. 10cm.

Ściany: zewnętrzne nośne - bloczki z autoklawizowanego betonu komórkowego gr. 24 cm. Ściany nośne wewnętrzne trójwarstwowe z betonu komórkowego o gr. 18 cm oraz izolacji dźwiękochłonnej.
Ocieplenie budynku – styropian fasada gr. 15 cm, elewacja wykonana z tynku elewacyjnego ozdobnego, Stropy TERIVA 4,0/1 , nadbeton stropu, żebra i podciągi wykonane z betonu B20.

Dach: konstrukcja drewniana wykonana z impregnowanego drewna sosnowego, dach kryty dwiema warstwami papy modyfikowanej kauczukiem syntetycznym SBS na włókninie poliestrowej, obróbki blacharskie i orynnowanie. Stropodach ocieplony wełną mineralnej.

Stolarka: Okna PCV w kolorze drewna, w profilu 5-komorowym, szyba potrójna U=0,7 U dla całego okna 1,1. Na parterze i na piętrze rolety zewnętrzne wbudowane w elewację. Drzwi wejściowe do budynku stalowe ciepłe z szybą, bramy garażowe segmentowe elektryczne. W oknie tarasowym roleta elektryczna.

Instalacje teletechniczne:  instalacje wewnętrzne - instalacja domofonowa, instalacje teletechniczne (światłowód, w tym TV kablowa, Internet, telefon), rozdzielnia elektryczna, szafka telekomunikacyjna. Instalacja elektryczna gotowa do obsługi funkcji inteligentnego domu (bez osprzętu). Instalacja przygotowana do obsługi rolet elektrycznych. Gniazdka hermetyczne na dwóch tarasach. Oświetlenie zewnętrzne budynku przed wejściem oraz na wszystkich tarasach.

Instalacje sanitarne: wykonane  przyłącze wodne i kanalizacji sanitarnej do sieci kanalizacyjnej, kanalizacja deszczowa.
Wykonane przyłącze gazowe. Kotłownia gazowa na gaz ziemny (energooszczędny piec c.o kondensacyjny z zewnętrznym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej marki Saurnier Duval.
Wykonana instalacja c.o. PODŁOGOWE (parter i piętro), wykonana instalacje ciepłej i zimnej wody użytkowej oraz kanalizacji wewnętrznej. Przyłącze wody na tarasie. Przyłącze pralki w pomieszczeniu gospodarczym oraz w łazience na poziomie dolnym.

Tarasy: taras na parterze wykończony kostką betonową, tarasy na piętrze wykończone deską sosnową impregnowaną.

Posadzki: jastrychowe gr. 7 cm ułożone na izolacji termicznej i akustycznej (styropian) grubości 10 cm na parterze i 5 cm na piętrze.

Ściany wewnętrzne (działowe): wykonane z bloczków z betonu komórkowego gr. 12 cm.
Sufity na górnej kondygnacji  w technologii płyt gipsowo-kartonowych na ruszcie stalowym. Tynki maszynowe gipsowo-wapienne.

Zagospodarowanie zewnętrzne: chodniki i tarasy wykonane z kostki betonowej, parkingi wyłożone kostką brukową betonowa.
Ogrodzenie całego osiedla od frontu płotem murowanym. Ogrodzenie pomiędzy działkami wykonane z płotu panelowego. Brama wjazdowa elektryczna, wideodomofon (w mieszkaniu na życzenie), monitoring wizyjny osiedla.